FC Podcast "Nic mi nechybělo, ale já věděla, že právě to mě zabije,“ říká žena, která ve 45 letech začala žít nový život".


https://firstclass.cz/2023/01/nic-mi-nechybelo-ale-ja-vedela-ze-prave-to-me-zabije-rika-zena-ktera-ve-45-letech-zacala-zit-novy-zivot/Máte pocit, že Vám už ujel vlak? Věříte, že už je pozdě začít nový život? Myslíte si, že už Vás nic nového v životě nečeká?

Pokud jste uvěřili podobným nesmyslům, tak si prosím najděte čas sami pro sebe a poslechněte si dnešní rozhovor v podcastu Myšlením na vrchol s Alenou Čermákovou. Kdo již četl FC Workshop Jak si nastavit osobní hranice v PRAXI, tak zná společný příběh Aleny a jejího manžela Zdeňka. Co však jejich společné cestě předcházelo? Co přivedlo Alenu k velkému životnímu rozhodnutí? Díky čemu se rozhodla ve 45 letech změnit celý svůj život?

Životní rozhodnutí

Alena to v našem povídání popisuje následovně: „Bylo mi 45 let a v životě mi nic nechybělo. Měla jsem hezky rozjetou kariéru na skvěle placené manažerské pozici. Jenže jsem nebyla šťastná a cítila jsem, že v mém životě něco není dobře. Když se začalo ozývat zhoršené zdraví, cítila jsem, že musím změnit svůj život. Měla jsem spoustu závazků v podobě úvěrů, hypoték a podobně, kvůli kterým jsem měla obavy cokoliv změnit. Nakonec jsem se ale rozhodla. Dala jsem hodinovou výpověď a doslova skočila rovnýma nohama do prázdna. V pětačtyřiceti jsem odjela mimo republiku a opustila pohodlný život, abych našla samu sebe. Stále na to období vzpomínám jako na nejlepší rozhodnutí, jaké jsem mohla pro svou budoucnost udělat.“

Alena se kdysi rozhodla změnit celý svůj život. Opustila jistoty a překonala obavy z nejisté budoucnosti. Když se vrátila zpět do Česka, potkala Zdeňka Čermáka, který jí začal vyprávět o svém celoživotním výzkumu. V šuplíku měl několik patentů spojených s uzdravováním vody, ale nevěřil, že by je někdy vynesl na světlo světa. Alena Zdeňkovi pečlivě naslouchala a našla v něm nejen nového životního partnera. Postupem času manžela přesvědčila a v roce 2015 založili společnosti New Human Solution. Dva roky jim trvalo, než spustili prodej speciální jednotky Stabfor a rozjeli společné podnikání. Dnes ve firmě pracuje celá rodina, tedy Alena, Zdeněk a jejich tři synové. Nic z toho by se však s největší pravděpodobností nestalo, pokud by Alena nepřekonala své obavy a neopustila pohodlný život a rozjetou manažerskou kariéru. Co Aleně pomohlo se rozhodnout? Nejen o tom se rozpovídala v dnešním podcastu Myšlením na vrchol. 

Co se dále dozvíte v rozhovoru s Alenou Čermákovou

  • Kdo nese odpovědnost za kvalitu vody?
  • Co Alenu přivedlo k rodinnému podnikání?
  • Proč se Alena rozhodla ze dne na den změnit celý svůj život?
  • Co jí pomohlo překonat obavy a nejistotu?
  • Jaký zážitek jí ukázal novou životní cestu?
  • Jak vznikla rodinná firma New Human Solution?
  • Jak je náročné řídit rodinnou firmu?
  • Proč Alena vnímá každou nemoc jako informaci od našeho těla?
  • Jak s touto informaci nakládat?
  • A mnohem více…